هزینه ثبت شرکت به صورت زیر می باشد  

هزینه ثبت شرکت به طور کلی به موضوعات و موارد مختلفی بستگی دارد که هر کدام از این موارد می تواند در تغییر هزینه ثبت شرکت تاثیر گذار باشد . به طور مثال دارایی  شرکت که به طور میانگین  حداقل دارایی در ثبت شرکت سهامی خاص ، ثبت شرکت مسئولیت محدود و ثبت موسسه غیرتجاری که از عمده موارد ثبتی در کشور ایران می باشد یک میلیون ریال می باشد اما هر مقدار این  دارایی  بالاتر باشد ، بر میزان هزینه شرکت نیز موثر است .  هر یک از انواع شرکتهای قابل ثبت تعرفه های هزینه ای مخصوص به خود را دارند که در این مطلب به آنها اشاره می نماییم . ابتدا شرکت های مختلف را شامل می شود و هزینه های متغیر را در بر می گیرد.

به طور نرمال مدتی که به طول می انجامد تا ثبت شرکت صورت گیرد ۳۰ الی ۴۵ روز کاری است قابل بیان است  با توجه به نوع شرکتی که ثبت می گردد باید مبلغ معینی از سرمایه شرکت به حوزه مالیاتی پرداخت گردد.روند ثبت شرکت یک روند کاملا مشخص می باشد که پیش از ثبت شرکت درخواست کننده باید از تمامی مراحل آن آگاه باشد

نام شرکت از واژه یا واژگان با  مفهوم که در خواست کنندگان  ثبت اعم از ایرانی یا خارجی برای شناسایی شخصیت حقوقی به مرجع ثبت پیشنهاد می نمایند.
جهت ثبت نام شرکت، ابتدا باید پنج نام را برای شرکت خود گزینش  نمایید و به ترتیب اولویت در پایگاه اینترنتی اداره کل ثبت شرکت ها به نشانی irsherkat.ssaa.ir وارد کنید تا از بین آن ها یک مورد  پذیرش قرار گیرد.
هزینه تعیین نام شرکت 40000 ریال می باشد که در اداره ثبت شرکت های تهران پس از صدور آگهی و در هنگام دریافت مدارک پرداخت می گردد و در سایر واحدهای ثبتی شرکت ها ،  باید فیش واریزی مبلغ مذکور به حساب سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بانک ملی به شماره حساب سیبا 2171329011009 واریز و همراه سایر مدارک ، به اداره ثبت شرکت ها ارسال گردد.

هزینه های ثبت شرکت در تهران

برای ثبت شرکت در تهران هزینه هایی باید پرداخت نمود که در زیر آورده شده است.

هزینه پستی ثبت شرکت

پس از تعیین نام و گرفتن  پذیرش اینترنتی از طریق سامانه اداره ثبت شرکت ها، باید نسخ اصلی صورت جلسات تنظیمی و شرایط آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس  مذکور در تاییدیه ی پذیرش ارسال نمایید. 
در حال حاضر هزینه ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ها در تهران بیش از 200000 ریال می باشد که چنانچه تعداد برگه های ارسالی بیش از 10 برگه باشد به ازای هر برگ حدود 7000 ریال باید پرداخت گردد.

هزینه حق الثبت

 منظور از حق الزمه همان هزینه سرمایه است که برای دارایی های مختلف متغیر می باشد. هزینه حق الثبت از دارایی یک میلیون ریال که حداقل سرمایه می باشد تا 000/000/000/1 ریال به صورت متغیر است و از این مبلغ به بالا هزینه ابطال رسید  ثابت می باشد. 
 قابل بیان است این تعرفه ها طبق اداره ثبت انجام می شود .

هزینه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی

برابر تکالیف  و قوانین حاکم (قانون تجارت و  آیین نامه ثبت شرکت ها)؛ صاحبان اشخاص حقوقی در حوزه شرکت ها و موسسات غیر تجاری وظیفه دارند  نسبت به نشر  آگهی ثبت شرکت و سایر تغییرات پس از ثبت برابر سوابق ثبتی و مفاد اساسنامه و شرکتنامه عمل نمایند. به طور کلی، ثبت شرکت در دو نوبت روزنامه می گردد :
1- روزنامه محلی که هزینه آن ها در اداره ثبت شرکت ها پرداخت می شود. ( این هزینه بستگی به تعداد خطوط موجود در آگهی تاسیس و موضوع شرکت دارد). 
2- روزنامه رسمی کل کشور که پرداخت هزینه آن به صورت اینترنتی  است .

هزینه روزنامه رسمی کل کشور

مالکان آگهی برای ثبت آگهی در روزنامه رسمی، باید پس از انجام مراحل قانونی و ثبت آگهی خود در ادارات ثبت، تمامی مراحل را از طریق پورتال روزنامه رسمی کشور به آدرسhttp://www.rrk.ir انجام دهند و هزینه ی انتشار آگهی را نیز صرفاَ به صورت اینترنتی پرداخت نمایند.
برای این منظور پس از مراجعه به سامانه مذکور باید در قسمت ثبت نام کاربر جدید کلیک نمایید و شماره موبایل را جهت دریافت پیامک وارد کنید.در مرحله بعدی، آدرس و کدپستی را جهت دریافت نسخه کاغذی روزنامه  درج کنید.
سپس با ورود به صفحه شخصی من،  قسمت  هزینه آگهی ،شماره مکانیزه 18 رقمی را وارد نمایید و با وارد نمودن رمز دوم اطلاعات بانکی خود را قید کنید.با پرداخت هزینه ی آگهی شماره پیگیری  به شما داده می شود که از طریق این کد،  و بدون نیاز حضور به موسسات ثبت کار خود را انجام دهید .

وضعیت آگهی می تواند یکی از حالت های ذیل را داشته باشد:
1- دریافت شده از ثبت:
یعنی هزینه آگهی توسط  در خواست کننده پرداخت نشده است و یا پرداخت هزینه با موفقیت انجام نشده است و باید جهت چاپ آگهی،با گزینش پرداخت آنلاین مبلغ آگهی ؛اقدام به پرداخت هزینه آگهی نماید.
2- آماده ارسال به چاپ
در این حالت هزینه چاپ با موفقیت انجام شده و جهت چاپ ارسال شده است.
3- در حال انتشار امضا نشده
یعنی آگهی در حال چاپ است اما هنوز امضاء نشده است.
4- انتشار یافته امضا نشده
یعنی آگهی نشر داده شده و در سایت موجود است ولی هنوز نسخه امضا شده آن صادر نشده است.
5- انتشار یافته  و امضا شده

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.