مراحل ثبت شرکت در کرج

مرحله اول: از مراحل ثبت شرکت در کرج يک شريک مناسب براي کارتان پيداکنيد

براي شرکت هاي سهامي خاص بايد حداقل 3 نفر سهامدار اعلام گردد و براي شرکت هاي با مسئوليت محدود حداقل دو نفر شريک بايد اعلام گردد.در شرکت هاي با مسئوليت محدود ،شرکت تا سقف سرمايه نسبت به تعهدات خود متعهد ميباشد و همچنين هر شريکي که ميزان سهم الشرکه يالاتري داشته باشد حق راي بالاتري را در مجامع دارد.پس بار مسئوليت هاي اين شريک از ديگر شرکا بالاتر ميباشد.

مرحله دوم:ورود اطلاعات در سايت اداره ثبت

براي ورود اطلاعات اوليه شرکت و شرکا به سايت www.irsherkat.ir مراجعه کنيد و مرحله به مرحله اطلاعاتي که سايت از شما ميخواهد را وارد نماييد.

مرحله سوم:انتخاب نام مناسب براي شرکت

طبق قوانين تجارت بايد براي شرکت نامي انتخاب شود که مستند فارسي داشته بايد و از صفات استفاده نشود .به علت تعدد زياد شرکت هاي ثبت شده به متقاضيان پيشنهاد ميشود که از اسامي خاص استفاده نمايند و نام شرکت خود را حداقل سه سيلابه انتخاب نمايند.اگر درخواست داريد که در نام شرکت مهندسي و يا مهندسين قيد شود بايد دو يا يک نفر از شرکا مدرک کارشناسي داشته باشد که همراه مدارک به اداره ثبت ارسال شود.

مرحله چهارم :تنظيم موضوع شرکت

مدت زمان فعاليت و موضوع فعاليت بايد در اين قسمت وارد گردد.قبل از تنظيم موضوع با شرکا جلسه را برگذار کنيد تا اهداف شرکت مشخص باشد.لازم است يادآور شويم که يکسري از موضوعات براي به ثبت رسيدن احتياج به ارائه مجوز دارند.بايد در تنظيم موضوع شرکت بسيار دقيق بود و تمام فعاليت هاي شرکت در موضوع قيد شود واگر متقاضيان اطلاعات کاملي در اين زمينه ندارند ميتوانند با يک مشاوره حقوقي در زمينه ثبت مشورت داشته باشند تا آنها موضوع شرکت را طراحي نمايند.

مرحله پنجم:اعلام آدرس شرکت

در اين قسمت بايد آدرس دقيق شرکت به همراه کد پستي اعلام گردد اگرکه متقاضيان هنوز آدرسي را براي شرکت ندارند ميتوانند نشاني منزل خود را به  عنوان آدرس شرکت اعلام نمايند و پس از ثبت شرکت و مشخص شدن آدرس تغيير آدرس را داشته باشند.

مرحله ششم :اعلام سرمايه شرکت

در قسمت سرمايه شخص حقوقي بايد سرمايه اي که متقاضيان ميخواهند براي شرکتشان داشته باشند را اعلام نمايند.لازم به ذکر است که در شرکت هاي سهامي خاص 35 در صد از سرمايه اعلامي پس ار تاييد نام شرکت بايد در حساب بانکي شرکت واريز شود ولي در شرکت هاي با مسئوليت محدود احتياجي به واريزي مبلغ سرمايه نميباشد.البته سرمايه شرکت هاي سهامي به تعدادي سهم تقسيم ميشود که اين سهم ها ارزش ريالي مشخصي را بايد داشته باشند.

مرحله هفتم:معرفي شرکاي شرکت

دراين قسمت بايد اسامي تمام شرکا به همراه اطلاعات کامل شخصيشان وارد گردد.اطلاعاتي چون کد ملي ،شماره شناسنامه،تاريخ تولدو...اگر که تعداد سهامداران يا شرکا بيشتر از 150 نفر باشد بايد فرمي که در سايت بارگذاري شده است را اخذ و اسامي رادر آن فرم وارد نماييم.

مرحله هشتم:اعلام سهام هر شريک

اگر که شرکت با مسئوليت محدود باشد سرمايه درنظر گرفته شده نقدي ميباشد ولي سرمايه شرکت هاي سهامي سهام با نام و بي نام انتخاب ميگيرد

مرحله نهم:سمت اعضا

در اين قسمت سمت هر شخص با ميزان تصدي گري او را در شرکت اعلام ميکنيد

مرحله دهم:شعبع شرکت

اگر شرکت شعبه بخواهد داشته باشد با اطلاعات شعبه را در اين قسمت اعلام کند.

در مراحل بعدي هم بارگذاري اوراق شرکت ميباشد که بسته به قالب ثبتي شرکت بايد اوراق شرکت هم تنظيم گردد و در هر قسمت اوراق مربوطه بارگذاري گردد.

در مرحله آخر هم تاييد مدارک اعلامي را ميزنيد و پذيرش نهايي را اعلام ميداريد تا تاييد نام شرکت ظرف حداکثر 3 روز کاري اعلام گردد.

نگاهي کوتاه به مراحل ثبت نام ثبت شرکت در کرج

جهت ثبت شرکت در کرج باید به صورت زیر اقدام نمود

کليه اطلاعات متقاضي وپرونده وارد مي شود

اسامي در خواستي ( پنج نام انتخابي ) به ترتيب اولويت وارد مي شود اسامي با از سه کلمه با ريشه فارسي انتخاب شود از سه قسمت تشکيل شده و کمتر نباشد

سرمايه شرکت را با انتخاب گزينه "سرمايه نقدي " وارد مي کنيم (سرمايه اوليه حداقل 000 /000 /1 ريال مي باشد)

اعضاء شرکت را به ترتيب با اطلاعات دقيق شناسنامه اي و سهام مورد نظر وارد مي کنيم .رئيس هيات مديره ، مديرعامل ، عضو هيات مديره

سمت افراد و حق امضاداران مشخص مي شود

نوع روزنامه رسمي به درخواست موکل "ابرار " يا " جمهوري اسلامي " انتخاب مي شود

کپي کردن اطلاعات مدارک تنظيم شده در خواستي از طريق سامانه وارد مي شود به ترتيب ،صورتجلسه ،اساسنامه ، شرکتنامه و تقاضانامه شرکت

و پس از بازديد مجدد از اطلاعات وارد شده گزينه" پذيرش نهايي " را انتخاب کرده برگه رسيد پذيرش اينترنتي را دريافت مي کنيم.(توجه :در صورت انتخاب گزينه "پذيرش نهايي" هيچ تغييرات قابل اعمال در پرونده نمي باشد)

ظرف دو الي سه روز کاري نام ها مورد بررسي قرار گرفته و يکي از اسامي انتخاب مي گردد .در صورت رد نام بايد با موکل تماس گرفته براي ارائه اسامي جديد اقدام نمايند

پس از تاييد يکي از اسامي مدارک آماده امضا توسط اعضاء شرکت مي باشد.دو نسخه کپي از مدارک تاييد شده از طريق سامانه ثبت را بايد اعضا شرکت با امضا تاييد نمايند

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.