ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی

ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی

قبل از شرح کلی ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی و شرایط آن به توضیحی کوتاه در رابطه با شرکت های پیمانکاری و عمرانی میپردازیم:در کل پیمانکارها چه حقیقی و چه حقوقی با بستن پیمان مسئولیت انجام کاری را عهده دار میشوند .کارهایی از جمله :ساخت ،حمل و نقل،اجرا،بهسازی و ...

البته شایان ذکر است که بیشتر زمان ها شرکتی جهت نظارت به کار این پیمانکارها قرارداد نظارت را میبندند.که مفاد این قرار داد که بین دو طرف بسته میشود طول و زمان انجام کار،مبلغ دریافتی برای قرار داد و...

ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی

برای ثبت ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی باید شرکا و سهامداران شرکت تصمیم گیری نمایند که شرکت با مسئولیت محدود میخواهند داشته باشند یا سهامی خاص.توصیه موسسه حقوقی پایش برای این متقاضیان ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی در قالب سهامی خاص میباشد.زیرا در زمان شرکت در مناقصات شرکتهای سهامی خاص اعتبار بالاتری دارند و در مناقصلا موفق تر میباشند.دلیل این اعتبار بیشتر به سرمایه شرکت برمیگردد که سرمایه شرکت های سهامی اظهاری نیست و باید حداقل 35 درصد از سرمایشان در زمان ثبت شرکت و مابقی آن را ظرف یکسال به حساب شرکت واریز نمایند.و نیز شرکت های سهامی خاص باید برای بازرسین خود هر یک سال صورتجلسه به اداره ثبت ارائه دهند که یا بازرسین عوض شوند و یا میزان مدت سمت آنها تمدید گردند.و همین صورتجلسه را برای اعضای هیئت مدیره خود هر دو سال یکبار دارند.پس میتوان گفت که این شرکت ها یک دوره حیات دارند .البته قابل ذکر است که هر ساله بازرسین و اعضای هیئت مدیره برای ارائه تراز نامه مالیاتی باید صورتجلسه به اداره ثبت شرکتها ارسال کنند پس در نتیجه میتوان اینطوری جمع بندی کرد که برای ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی قالب ثبتی سهامی خاص ارجعیت دارد.

ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی در قالب سهامی خاص

باید 5 نفر عضو حداقل برای این شرکت ها در نظر گرفته شود.که 3نفر هیئت موسس میباشند و 2 نفر بازرس شرکت.تمام اعضا چه هیئت موسسه و چه بازرسین باید مدارک شناسایی خود را به همراه گواهی سو پیشینه کیفری به اداره ثبت ارائه دهند.

پس از جمع آوری مدارک باید در سایت اداره ثبت ثبتنام های اولیه را انجام داد و اطلاعات درخواست ثبت شرکت و اعضا را در سایت وارد کرد پس از پذیرش نهایی سامانه تایید یا رد نام شرکت اعلام میشود که اگر تایید نام شود باید برای افتتاح حساب اقدام کرد و 35% از سرمایه اعلامی را در همان حساب که به نام شرکت میباشد واریز نمود و نامه تاییدیه حساب هم از بانک دریافت شود.

پس از امضای اوراق ثبتی و جمع آوری مدارک اشخاص باید برای پست مدارک به اداره ثبت شرکت اقدام کرد و شماره مرسوله پستی که در رسید پستی موجود است در سامانه وارد گردد.که بعد از این مرحله پرونده برای بررسی پرونده از سمت کارشناس ارجاع میگردد که حدود 25 روز دیگر آگهی تاسیس صادر میشود.

بعد از به ثبت رسیدن شرکت های پیمانکاری که در رشته های مختلف فعالیت میکنند (ابنیه ،راه ، آب ، نیرو،کشاورزی،برق ،پتروشیمی و...)میتوان نسبت به اخذ رتبه پیمانکاری اقدام کرد.

شرکت هایی که تازه به ثبت رسیده اند و میخواهند رتبه اخذ کنند ابتدا رتبه 5 را میتوانند دریافت کنند که بعد از دریافت رتبه 5 میتوانند نسبت به پبشرفت کاریشان رتبه های بالا تر را اخذ نمایند. قابل ذکر است که برای اخذ رتبه 5 پیمانکاری شرایطی خاص مد نظر میباشد از جمله داشتن یک مهندس 7 سال سابقه کار در رشته مربوطه و همچنین دو سوم از اعضای هیئت مدیره این شرکت ها باید مدرک مهندسی داشته باشند اگر که داشتن یک مهندس 7 سال سابقه برای متقاضیان مقدور نمیباشد میتوانند دو مهندس 3 سال سابقه کار معرفی نمایند در واقع این مهندسان ،مهندسان امتیاز آور شرکت میباشند.که رشته های تحصیلشان هم مهم است که باید جز رشته های زمینه فعالیت باشد.

ارتقای رتبه های پیمانکاری به طور مثال از رتبه 5 به رتبه 4 و یا از رتبه 4 به رتبه 3 و همین طور به ترتیب ،امکان پذیر میباشد که برای ارتقای هر یک از این رتبه ها شرایط خاص مد نظر میباشد به طور مثال تعداد قرار داد ها و میزان ریالی هر قرار داد در رتبه قبلی شرکت بسیار مهم میباشد.

شرایط ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی در قالب سهامی خاص

*داشتن 3 نفر سهامدار حداقل و 2 نفر بازرس که بازرسین نباید با اعضای هیئت مدیره هم فامیلی باشند.

*کمترین سرمایه اعلامی شرکت 1000000ريال

*میزان زمانی که ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی  طول میکشد 20 روز کاری میباشد.

باید حداقل 35 درصد از سرمایه شرکت در شرف تاسیس را در حسابی به نام شرکت واریز کرد.

مدارک ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی

*تصویر کارت ملی و شناسنامه تمام اعضا

گواهی سو پیشینه تمام اعضا

اقرارنامه امضا شده

درصورت احتیاج به مجوز برای موضوع شرکت ارائه مجوز الزامی میباشد

انجام امور ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی در موسسه حقوقی پایش به شرح زیر میباشد:

ارائه مدارک اعلام شده به وکیل موسسه

ثبت نام در سامانه توسط موسسه

تایید نام شرکت پس از 2 روز

ارائه اوراق به موکل برای امضا

ارائه فیش بانکی و نامه تاییدیه حساب بانک توسط موکل

ارسال مدارک از طریق پست به اداره ثبت

تایید پرونده توسط کارشناسان اداره ثبت

انجام امور دفتر نویسی در اداره ثبت توسط وکیل موسسه

دریافت آگهی تاسیس و اوراق ثبتی توسط وکیل موسسه

اقدامات دریافت روزنامه رسمی توسط وکیل

ارائه روزنامه رسمی به موکل

شرایط ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی در قالب با مسئولیت محدود

داشتن حداقل دو نفر شریک

حداقل سرمایه اعلامی 1000000 ريال

اقرار مدیر عامل به وجود این سرمایه

پروسه ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی در قالب با مسئولیت محدود 20 روزکاری به طول می انجامد

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی در قالب بامسئولیت محدود

تصویر کارت ملی و شناسنامه تمام اعضا

گواهی سو پیشینه تمام اعضا

اقرارنامه امضا شده

درصورت احتیاج به مجوز برای موضوع شرکت ارائه مجوز الزامی میباشد

پروسه ثبتی شرکت های پیمتنکاری و عمرانی با قالب با مسئولیت محدود شبیه به پروسه ثبتی سهامی خاص میباشد تنها تفاوت آن این است که شرکتهای سهامی خاص باید برای افتتاح حساب اقدام کنند ولی شرکتهای با مسئولیت محدود برای ثبت نیازی به افتتاح حساب ندارند همین که مدیرعامل اقرار به وجود این سرمایه کند کافی میباشد

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.