ثبت برند و علامت تجاری در کرمان

ثبت برند و علامت تجاری در کرمان

در ظاهر امر افراد مشغول به  کسب و کار هاي کوچک و بزرگ به اهميت وجود برند و ثبت آن  پي برده‌اند اما دراصل موضوع  سرمايه گذاران و صاحبان شرکت‌ها دلايل اصلي ثبت برند را تحت عنوانی درست درک نکرده اند.

زمانيکه يک لوگو یا نام تحت عنوان برند قراردارد به نام شرکت و يا شخصي درکرمان ثبت قابل ثبت است. به طور قانوني حق انحصاري استفاده  آن محصول را در اختيار صاحب و مالک برند تعلق مي‌گيرد و همين امر موجب می گردد که از توليد کالاهاي تولید شده  جلوگيري شود.

ثبت ننمودن علامت تجاری مي‌تواند خسارات جبران ناپذيري را دربرای ارائه دهنده خدمات یا تولید کننده محصول  داشته باشد زيرا رقبا مي‌توانند با وارد کردن کالاهاي تقلبي به عرصه اقتصاد علاوه بر در دست گرفتن بازار و کاهش سود خالص ، اعتبار و وجهه برند شرکت  را  با ارائه محصولاتي با کيفيت پايين‌تر زير سوال ببرد  تا جايي که همين امر موجب بي اعتبار شدن برندتان در ميان مشتريان شود.

در واقع ثبت برند درکرمان تضمين کننده موفقيت محصول شما در بازار بوده و بسيار مهم مي‌باشد. شما مي‌توانيد حق استفاده از يک برند را براي کسب درآمد و ايجاد يک منبع مالي به شرکت‌هاي ثالث بدهيد. به علاوه حتي مي‌توانيد نمايندگي خود را با اعطاي قراردادي به شرکت يا شخص ديگري واگذار نماييد.

زماني که برند شما در ميان مردم به شهرت قابل قبولي دست پيدا کند مي‌توانيد از موسسات مالي تقاضاي وام کرده و براي موفقيت هر چه بيشتر کسب و کارتان از اين وام به عنوان منبع مالي استفاده کنيد.

مدت زمان اعتبار برند ثبت شده در کرمان

زمان اعتبار يک برند ثبت شده 10 سال است که اين زمان در دوره‌هاي 10 ساله نيز تمديد مي‌گردد. پس از پايان مدت زمان اعتبار به مدت6 ماه فرصت داريد که برند خود را تمديد و هزينه را پرداخت کنيد که البته اين زمان با پرداخت جريمه همراه مي‌باشد.

علائم قابل ثبت در کرمان

برند مي‌تواند تصوير، عکس، رنگ، شکل، ترسيمات، عدد، حروف و يا هر حرف يا کلمه‌اي و يا ترکيبي از اينها باشد که از آن براي شناخت خدمات يا کالا استفاده کنيم. شعارهاي تبليغاتي نيز در بعضي از کشورها به عنوان برند در نظر گرفته مي‌شوند. معمولا براي ثبت برندها يک سري قوانين در نظر گرفته مي‌شود از جمله اينکه گرافيکي و قابل ثبت باشند

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.