ثبت برند و علامت تجاری در سمنان

ثبت برند و علامت تجاری در سمنان

يکي از مهم ترین و اصولی ترین  موارد در رسیدن به  موفقيت در بازار کسب و کار و سرمايه ،داشتن نام ولوگو خاص مرتبط با نوع فعالیت مي باشد،براي مالکيت يک نام و يا برند مي بايست نسبت به ثبت آن در اداره مالکيت معنوي اقدام نمود.

ثبت برند  و علامت تجاری در سمنان به دو صورت امکان ثبت دارد :

1-ثبت برند حقيقي

2-ثبت برند حقوقي

جهت ثبت برند حقيقي درسمنان مدارک شناسايي شخص حقیقی  و مجوز مربوط به کالا ياخدماتي که قصد ثبت نشان يا برند برای تولید و عرضه آن را دارد مورد نياز است و براي ثبت برند حقوقي درسمنان علاوه بر مدارک شناسايي شخص صاحب امضاء در شرکت و جواز مرتبط با نوع فعالیت ،نياز به روزنامه تاسيس و آخرين تغييرات مي باشد.

در صورتی که متقاضیان ثبت برند حقیقی و حقوقی درخواست ثبت برند لاتین را داشته باشند علاوه بر مدارک ذکر شده ارائه کارت بازرگانی هم الزامی است.

جوازی که برای ثبت برند نیاز است می تواند از اداره صنعت و معدن صادر شده باشد یا در صورت انجام مراحل اخذ جواز در اتحادیه یا صنف فعالیت به صورت یک نامه بلامانع بودن صادر شود.این مجوز نشان دهنده ی بلامانع بودن حضور این فرد یا شرکت در این فعالیت است .اين نامه ممکن است جواز کسب ،جواز تاسيس ،پروانه بهره برداري و يا هرنوع جواز ديگر باشد.

از ديدگاهی دیگر ، علائم تجاري با رسميت بخشيدن و دادن سود اقتصادي به صاحبان برند، در سطح جهاني می توانند سرمايه‌گذاري کنند . حفاظت علائم تجاري که توسط اداره مالکیت معنوی انجام می شود  مانع تلاش‌هاي رقباي غيرمنصف، مثل متقلبان،‌ براي استفاده از علائم مشخص به منظور ارائه خدمات و فروش محصولات بی کیفیت  يا متفاوت مي‌شوند. اين نظام، آگاهي و امكان سرمايه‌گذاري جهت توليد و فروش كالاها و خدمات را در منصفانه‌ترين شرايط ممكن به مردم مي‌دهد و از اين راه تجارت بين‌المللي را تسهيل مي‌كند.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.