اخذ استاندارد

اخذ استاندارد - استاندارد ایران

چگونه نشان استاندارد را اخذ نماییم ؟
شرایط اخذ گواهی استاندارد برای محصولات شامل استاندارد اجباری می باشد که به شرح ذیل می باشد:
ممکن است نتوانیم توضیح دقیق و کاملی از استاندارد را ارائه دهیم اما میتوان گفت استاتدارد آزمایش ها و پژوهش هایی در گذشته جهت استفاده از آینده می باشد.
  باید بدانید که مجوز صنایع برای اخذ پروانه استاندارد لازم می باشد و در صورت عدم دریافت آن گواهس استاندارد برای شما صادر نمی شود. این مجور با توجه به نوع محصولی که تولید کننده قصد تولید آن را دارد اخذ میشودبرای مثال شما نمیتوانید از مجوز ماشین لباسشویی خود برای تولید یخچال استفتده نمایید می بایست تقاضای خود به سازمان صناع و معادن حوزه فعالیت خود ارائه دهید توجه داشته باشید که روش دریافت مجوز با توجه به استان حوزه فعالیت و ارگان مربوطه آن حوزه متفاوت می باشد.

امکانات تولید :

یکی دیگر از شرایط لازم جهت اخذ پروانه استاندارد دارا بودن مکان و امکانات مناسب برای خط تولید و کنترل کیفیت می باشد این موضوع به این معنی نمی باشد که می بایست یک کارخانه بزرگ و محصول را به طور کامل تولید نمایید تنها با داشتن یک خط تولید کوچک نهایی و تهیه قطعات از بازار کافی می باشد.

درخواست کتبی از اداره کل استاندارد :

تقاضای اخذ گواهی استاندارد باید به صورت کتبی به اداره کل استاندارد حوزه فعالیت ارائه گردد این درخواست شامل اجازه دریافت ساخت یک نمونه آزمایشی و بهره برداری از خط تولید می باشد. این تولیدات با توجه به نوع محصول در تعداد محدودی صورت میگیرد و تا زمانی که پروانه استاندارد صادر نشده است نمیتوانند کالاهای خود را به بازار ارائه دهند.

تهیه استاندارد ملی مربوطه :

متقاضیان بایداز کتاب استاندارد ملی شماره کالای خود را تهیه نمایند و رعایت کلیه قوانین وضع شده واجب می باشد در صورتی گواهی استاندارد صادر میگردد که با کلیه قوانین استاندارد ملی تطابق داشته باشد.چنانچه عدم تطابق آن تایید گردد نتیجه آزمون رد می شود.

استخدام کارشناس کنترل کیفیت :

هر واحد تولیدی بایستی یک شخص را به عنوان کارشناس کنترل کیفیت که دارای لیسانس مرتبط با رشته فعالیت می باشد را معرفی نماید این معرفی باید به صورت کتبی به اداره کل استاندارد مربوطه ارائه گردد و عد از تایید صلاحیت شخص مورد نظر و گذراندن دوره های آمورشی گواهی ایید صلاحیت صادر میگردد.

ثبت علامت تجاری :

یکی دیگر از شرایط الزامی در اخذ پروانه استاندارد به ثبت رساندن علامت تجاری می باشد تولید کنندگان موکلف می باشند تصدیق مالکیت نا تجاری خود را ارائه دهند.

ایجاد آزمایشگاه کنترل کیفیت :

هر واحد تولیدی می بایست ا توجه به نوع و سنجش محصول خود مجهز به دستگاههای سنجش تخصصی و تهیه محل مناسبی برای راه اندازی آزمایشگاه کنترل کیفیت باشد در این صورت با دریافت گواهی استاندارد مسئول کنترل کیفیت بتواند در آن مکان فعالیت انجام دهد. کلیه این دستگاهها می بایست به تاییدیه اداره استاندارد رسیده باشد.

تدوین نظامنامه :

 گردآوری یک کتابچه به عنوان اساسنامه کنترل کیفیت که شامل بایدها و نبایدها و کلیه دستورات کنترل کیفیت به منظور تولید محصولات و با ایجاد قوانین تدوبن شده درون سازمانی برای بالا بردن سطح کیفیت محصول می باشد چنانجه بعد از صدور پروانه استاندارد کارشناسان این اداره در بازدید های به عمل آمده متوجه شوند کالا و محصول تولید شده با موازین قانون تنظیم شده مغایرت دارد پروانه استاندارد را باطل می کنند. اعتبار این گواهی یکسال می باشد و واحدهای تولیدی موظف هستند با پرداخت هزینه هرساله آن را تمدید نمایند.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.