ثبت آنلاین برند

برند علامت یا نشانی می باشد که به منظور شناسایی کالاها و خدمات فروشنده و متفاوت نمودن این کالا ها با خذمات رقبا به کار می رود.در حقیقت برند اسم و یا عنوانی می باشد که معرفی کننده شخص حقیقی و حقوقی می باشد و باعث شناسایی فروشنده یا سازنده می شود.شرکت هایی که دربردارنده بذند می باشند قادر می باشند محصولاتشان را از دیگر محصولات متفاوت کنند و از راه برند محصول خود جهت گسترش مشهوریت و کسب در آمد بیشتر مبادرت کنند.

مراحل ثبت آنلاین برند

درخواست کنندگان ،بعد از فراهم نمودن مراحل فوق به قسمت مدیریت صنایع رجوع می نمایند (قسمت ثبت علائم تجاری) http://www.ip.ssaa.ir  و مراتب ثبت اظهارنامه مشخص می شود.
به قسمت اطلاعات اظهارنامه و  تکمیل آن،نوع اظهارنامه رامشخص میکنند و اطلاعات مربوط به شخص حقیقی و حقوقی  را وارد کنید.در صورتی که در خواست کننده  وکیل باشد باید  گزینه وکیل دادگستری را گزینش نمایید  و در غیر این صورت یکی از سهامداران یا مدیران شرکت به عنوان در خواست کننده  ،گزینه یکی از مدیران را انتخاب کنید .
دسته مورد نظر را تعیین نمایید و مدارک در خواستی  در سامانه مربوطه   را بارگذاری کنید.در انتها،با بازبینی  دو باره اطلاعات وارد شده را مورد پذیرش قرار دهید . و  هزینه ی مربوطه را از طریق اینترنتی واریز نمایید با طی نمودن مراحل فوق،شماره اظهارنامه برای مخاطب  ارسال می گردد  و می توانید همواره مراحل ثبت برند خود را از طریق سامانه غیر حضوری بررسی نمایید .. 
اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی پس از دریافت اظهارنامه،نحوه تنظیم آن را با مقررات مطابقت قرار داده می شود . . در صورتی که بعدا بررسی کنند  که تقاضای ثبت قابل پذیرش نیست یا تقاضا  کننده در مدت معین ،درکامل کردن  و رفع  ایراد اظهارنامه توسط  اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی ،رد تقاضای ثبت علامت را با ذکر دلیل به درخواست کننده  در سامانه ابلاغ خواهد کرد و در صورت عدم ایراد در اطلاعات وارد شده مراتب را در دفتر ثبت می کند و تشکیل پرونده می دهد و با دریافت مدارک، و مراحل ثبت و هزینه های نهایی تحویل داده می شود .اداره ثبت موظف اظهارنامه و موارد مذکور  را مورد بررسی قرار دهد و  در صورتی که نقص و ایراد نمایش داده شود  مراتب را جهت رفع ایراد به درخواست کننده  ابلاغ کند. در صورت تکمیل بودن اظهارنامه و مدارک،علامت مورد تقاضا  را به ثبت رسانیده و مراتب در روزنامه رسمی با قید نام و نشانی صاحب علامت و کالاهاییکه در  آن ها از علامت استفاده می شود آگهی می شود . .
 در صورتی که علامتی که در خواست ثبت آن پس از بررسی به شرح فوق مورد پذیرش قرار گیرد باید  در روزنامه رسمی منتشر گردد.آگهی مزبور شامل نام و نشانی صاحب علامت و خصوصیات آن و ویژگی کالا یا کالاهایی که علامت در مورد آن ها قید می شود ..
اگر ظرف 30 روز از تاریخ نشر آگهی اعتراض  از طرف اشخاص ذی صلاح  صورت نگیرد ،اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام درخواست کننده در دفتر مخصوص به ثبت رسانیده و گواهی ثبت را به تقاضا کننده  تسلیم می نماید ،این مرحله  می تواند  در رفع مشکل موثر باشد .

مدارک مورد نیاز برای ثبت آنلاین برند

-مدارک مثبت هویت درخواست کننده  
الف) اشخاص حقیقی: مدارک شخصی  عبارتند از :کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
ب) اشخاص حقوقی:آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی مالکان امضاء
-مدارک نماینده قانونی:چنانچه درخواست با نماینده قانونی(وکیل،دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ....) صورت پذیرد مدارک آن به آن اضافه شود .
3-10 نمونه طراحی یا کپی یا شکل از علامت  مورد تقاضا حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر
-در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا شکل دو بعدی به طریق  که از شش زاویه وجوه افتراق  تهیه و در مجموع یک نمونه مشترک  را شامل می شوند .

ارائه  مدارک در زمینه فعالیت
استفاده از حق تقدم:در صورتی در خواست کننده  ثبت بخواهد به استناد در خواست ثبت در ایران و  یا ثبت خارج از کشور از فواید (حداکثر 6 ماه)استفاده نمایند باید مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تحویل دهند ..
- نسخه ای مطابق با قوانین و مقام صلاحیت دار

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.