اخذ کارت بازرگانی در کرج

توضیحاتی در خصوص کارت بازرگانی

کارت بازرگانی چیست؟

کارت بازرگانی کارتی است که به دارنده ی آن اجازه ی صادرات و واردات کالاهای مجاز طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران را می دهد. این کارت هم میتواند به صورت حقوقی باشد هم حقیقی. از زمان صدور کارت بازرگانی به مدت 1 سال اعتبار دارد و بعد از آن قابلیت تمدید شدن مجدد را داراست .شرایط لازم برای صدور کارت بازرگانی به شرح زیر است:

کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت برای آقایان . حداقل سن 23 سال تمام . حداقل مدرک تحصیلی دیپلم . و معرفی آدرسی که سند 6 دانگ یا اجاره نامه ی محضری داشته باشد.

مراحل اخذ کارت بازرگانی: 1-اخذ دفاتر پلمپ تجاری و کپی از صفحه ی اول آن و برای اخذ کارت بازرگانی برای شرکتها کپی مدارک ثبتی شرکت نیز نیاز میباشد. 2-ارائه ی اظهارنامه ی کارت بازرگانی به اداره ی ثبت شرکتها 3-گواهی دفاتر پلمپ و 5 عدد نامه ی دارایی که شامل نامه ی بانک، گمرک ، عدم سوء پیشینه ، گواهی امضا و دارایی میباشد و ارائه ی آنها به اتاق بازرگانی. پس از آن اتاق بازرگانی براساس مدرک تحصیلی برای متقاضیان کلاس برگزار میکند.

هرشخص حقیقی  یا حقوقی با داشتن این کارت می تواند جهت اخذ این کارت اقدام نماید.حقیقی یعنی به صورت شخصی و حقوقی یعنی به صورت شرکت اقدام نمایند. کارت بازرگانی کارتی است که به دارنده ی آن اجازه ی صادرات و واردات کالاهای مجاز طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران را می دهد. این کارت هم میتواند به صورت حقوقی باشد هم حقیقی. از زمان صدور کارت بازرگانی به مدت 1 سال اعتبار دارد و بعد از آن قابلیت تمدید شدن مجدد را داراست .

این کارت توسط اتاق بازرگانی محل تجارتخانه یا شرکت متقاضی زیر نظر وزارت صنایع و معادن ایران صادر شده و باید به تائید وزارت بازرگانی برسد.

شرایط صدور کارت بازرگانی در کرج 

داشتن محل کسب : سند 6 دانگ دراتاق بازرگانی قابل رویت باشد، در صورت استیجاری بودن اجاره نامه رسمی در اتاق بازرگانی قابل رویت باشد.

داشتن حداقل 21 سال تمام

برگ پایان خدمت ویا برگ معافیت  برای آقایان

داشتن حساب جاری معتبر در یکی از بانک های کشور

داشتن مدرک دیپلم

عدم سوء پیشینه کیفری

داشتن دفاتر پلمپ

مراحل اخذ کارت بازرگانی در کرج

 1. اخذ دفاتر پلمپ تجاری و کپی از صفحه ی اول آن و برای اخذ کارت بازرگانی برای شرکتها کپی مدارک ثبتی شرکت نیز نیاز می باشد.
 2. ارائه ی اظهارنامه ی کارت بازرگانی به اداره ی ثبت شرکت ها.      
 3. گواهی دفاتر پلمپ و 5 عدد نامه ی دارایی که شامل نامه ی بانک، گمرک ،عدم سوء پیشینه،گواهی امضا و دارایی میباشد و ارائه ی آنها به اتاق بازرگانی الزامی می باشد.
 4.   پس از آن اتاق بازرگانی براساس مدرک تحصیلی برای متقاضیان کلاس های توجیهی جهت امور بازرگانی برگزار می کند.

مزایای اخذ کارت بارزگانی

کارت بازرگانی مجوزی است که علاوه برامکان انجام فعالیتهای بازرگانی مزایای زیر را نیز برای دارنده آن در بر دارد:

 1. امکان ثبت علائم تجاری و برندهای غیر فارسی
 2. امکان حضور در نمایشگاه های بین المللی
 3. ثبت سفارش کالا
 4. صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی به کشور
 5. انجام امور حق العمل کاری در گمرک
 6. ترخیص کالا از گمرکات کشور
 7. واردات کالاهای مجاز از مناطق آزاد تعریف شده

حق العملکاری

اعتبار مجوز حق العمل کاری 1 سال می باشد و درصورت تمایل برای تمدید کارت ، با ارائه درخواست و بررسی از سوی گمرک جهت نبود تخلف در پرونده کاری پروانه برای یکسال دیگر تمدید می گردد.

پروانه حق العمل کاری از هر گمرکی که درخواست داده شده باشد صادر می گردد و درصورتی که شخص بخواهد در گمرک های متععد فعالیت کند باید در خواست خود را به اداره کل گمرک کشور تسلیم کند. البته صدور کارت حق العمل کاری در هر گمرک دارای ظرفیت خاصی می باشد که از سوی اداره کل بررسی می گردد.

حق العمل كاران  به 2 گروه  تقسیم می شوند و  از آنان وجه الضمان نقدي يا تضمين بانكي با توجه به نکات زیر اخذ می گردد:

حق العمل کارانی که  درآمد غيرخالص حق العمل كاري آن ها در یک سال  تا چهارصد هزار ريال باشد  به میزان يكصد هزار ريال.

حق العمل کارانی که  درآمد غيرخالص حق العمل كاري  آن ها در یک سال بیش از چهارصد هزار ريال باشد به میزان  دويست هزار ريال. مبالغ  وجه الضمانی که دریافت می گردد   تا زمانی  كه حق العمل كار در گمرك به فعالیت خود ادامه می دهد به حساب بانکی مشخصی  واریز و سود  حاصل از آن به صاحب وجه تعلق می گیرد . لازم به ذکر است که درصورت افزایش درآمد حق العمل کار در یک سال نسبت به سال قبل ، در هنگام تمدید کارت باید میزان تضمین خود را با توجه به کارکرد سال افزایش دهد.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.