ثبت موسسه در بابل

ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا درباره ی ثبت موسسه در بابل مطالبی را به اشخاصی که می خواهند شرکتی را در بابل ثبت کنند ارائه نماییم مقاله را بخوانید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ثبت موسسه در بابل

در اداره ثبت شرکت های بابل برخی از موضوعات فعالیت در قالب شرکتها تجاری به ثبت نمی رسد بلکه آنها باید در قالب موسسات غیرتجاری ثبت شوند این موضوعات عبارتند از : فعالیتهای حقوقی، حسابداری و ... که ثبت آنها مستلزم دریافت مجوز از ارگانهای مربوطه در صورت لزوم می باشد.( در این خصوص می توانید از مشاوره کارشناسان ثبت پایش به صورت رایگان بهرمند گردید )

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت موسسه در بابل

 1. ارائه اظهارنامه موسسه  که مشمول مواردی اعم از اسم موسسه،تابعیت،مرکز اصلی فعالیت،اسامی موسسین،سرمایه و دارایی نقدی و غیر نقدی موسسه،مرکزهای شعبه موسسه و موضوع فعالیت می باشد الزامی است.
 2. موسس بایستی صورتجلسه تنظیم شده در مجمع عمومی را در دو رونوشت ارائه نماید.
 3. همه ی اعضای موسسه باید رونوشت برابر اصل مدارک شناسایی خود را به اداره ثبت شرکت ها ارائه نمایند.
 4. رسیدی که به پرداخت هزینه های ثبتی به وسیله ی موسس مربوط می شود ارائه گردد.
 5. همه ی مجوزها باید ازجانب سازمانی که به موسسه های غیر انتفاعی مربوط می شود اخذ و ارائه گردد.
 6. چنانچه موسسه ای در خارج از کشور دربردارنده مجوزهایی است و مشغول به کار می باشد ارائه همه ی مدارک آن هم الزامی می باشد.
 7. دقت داشته باشید که ثبت این مؤسسات نیز مانند دیگر شرکت ها تنها با مراجعه به سایت ثبت شرکت ها و رعایت کردن برخی از قوانین آن ممکن می شود.

مزایای ثبت موسسه در بابل

چنانچه شرکتی به ثبت برسد همه ی قراردادهایی که میان شرکا بسته می شود رسمی و قانونی می گردد و بعد از آن هیچ کدام یک نمی توانند همانند سند و اسناد غیررسمی از وجود اساسنامه و شرکتنامه و تصمیم های دیگری که به ثبت می رسد اظهار بی اطلاعی کنند و یا به ایراداتی که امکان دارد درباره ی اسناد غیررسمی وارد شود استناد نمایند.

ثبت شرکت ازجانب اشخاصی که با شرکت معامله می کنند امری مهم و اساسی محسوب می شود و امری بسیار با اهمیت می باشد که بدون مراجعه نمودن به آن به طور معمول نمی توانند معامله انجام بدهند.زیرا شخصی که با شرکت قرارداد مهمی را منعقد می کند الزامی است که بداند سرمایه ی شرکت تا چه اندازه ای می باشد و زمینه ی اختیار مدیران تا چه اندازه ای می باشد و توان و نیروی این شخص حقوقی تا چه اندازه ای می باشد.

مراحل ثبت موسسه در بابل

برای ثبت موسسه نخست باید فرم تقاضانامه را کامل کنید و به وسیله ی همه ی شرکا آن را امضا نمایید.صورتجلسه موسسین را تنظیم کنید و ذیل آن را به وسیله ی شرکا به امضا برسانید.اساسنامه را تنظیم کنید. و ذیل همه ی صفحات آن را به وسیله ی شرکا امضا کنید.

به سامانه ثبت شرکت ها به نشانی www.sherkat.ssa.irمراجعه کنیداطلاعاتی که در سامانه از شما درخواست شده است را کامل کنید و 5 اسم به ترتیب اولویت انتخاب کنید.بعد از آن کارشناس مربوطه به بررسی و ارزیابی اطلاعاتی که وارد شده است می پردازد در صورتی که دارای نقص و اشکالی باشد برای شما در سامانه ابلاغیه رفع نقص ارسال می شود و باید نقص و اشکال را برطرف نمایید و در صورتی که اطلاعات وارد شده دارای هیچ گونه اشکال و نقصی نباشد اطلاعات را تایید می نماید.بعد از پذیرش اینترنتی باید نسخه اصلی صورتجلسه های تنظیمی و ضمائم آن را از شیوه باجه های پست به شکل سفارشی به آدرسی که در تاییدیه پذیرش ذکر شده است ارسال کنید.با کامل نمودن فرم ها و ارسال آن به اداره ثبت شرکت ها در صورتی که صورتجلسه شما دارای نقص و اشکالی باشد برای شما ابلاغیه رفع نقص ارسال می گردد و باید برطرف نمایید و یا این امکان وجود دارد که صورتجلسه شما رد شود که در این حالت دلایل رد صورتجلسه به صورت ابلاغیه ی به شما اعلام می شود تا به منظور صدور صورتجلسه ی جدید مبادرت نمایید. در صورتی که صورتجلسه شما مورد پذیرش قرار گرفت،مسئول اداره ،دستور ثبت در دفتر ثبت شرکت ها را صادر می نماید و مشخصات محتویات در دفاتر مخصوص ثبت می شود.مسئول دفتر شروع به ثبت و پیش نویس آگهی تاسیس شرکت در دفتر ثبت شرکت ها می نماید و بعد از احراز هویت متقاضی در ذیل ثبت دفتر از متقاضی امضاء اخذ می نماید. به وسیله ی مسئول مربوطه یک رونوشت از مدارک اعم از اساسنامه،صورتجلسه و تقاضانامه که اداره ثبت شرکت ها آن ها را مهرکرده است به متقاضی تسلیم می شود.صورتجلسه در روزنامه کثیرالانتشار و روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران درج می شود.

خاطر نشان می شویم که چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبت موسسه با سوال و ابهامی روبرو شدید می توانید با ثبت شرکت پایش تماس بگیرید و از مشاوره رایگان مشاوران و کارشناسان ما بهره مند شوید.

زمان و هزینه ثبت موسسه در بابل

بعد از ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری تقریبا 30روز کاری زمان لازم است تا آگهی تاسیس موسسه شما صادر شود.

شرایط ثبت موسسه در بابل

 1. جهت ثبت موسسه حداقل تعداد شرکا 2نفر و حداکثر بدون محدودیت است.
 2. جهت ثبت یک موسسه حداقل سرمایه 1.000.000 یک میلیون ریال است.شایان ذکر اس ت که سرمایه شرکت می توانئ افزایش داشته باشد اما نباید از این مبلغ کمتر باشد.
 3. برای ثبت موسسه باید حد اقل 2نفر عضو اصلی که  به سن قانونی رسیده باشند وجود داشته باشد.شایان ذکر است که هر دو عضئ موسسه بایستی حتی یک درصد شریک باشند.
 4. انتخاب نمودن بازرس جهت موسسه ها اجباری نیست ولی موسسه قادر می باشد دارای بازرس باشد.
 5. برای ثبت موسسه وجود مدیر و تشکیل مجمع عمومی الزامی است هم چنین انتخاب بازرس الزامی نیست اما می توان بازرس داشت.
 6. دوره انتخاب مدیران و مدیر عامل بدون محدودیت است. ولی در صورت داشتن بازرسین دوره انتخاب آن ها حداکثر یک سال می باشد.

ثبت شرکت پایش آماده ارائه خدمات به متقاضیان ثبت موسسه در بابل می باشد،در صورت روبرو شدن با هر سوال و موردی می توانید با ثبت شرکت پایش تماس بگیرید.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.