ثبت شرکت ها در کرج

 

ثبت شرکت ها در کرج

شرکت ها از جمع دو يا چند شريک که داراي تصميم مشترکي براي رسيدن به يک هدف واحد تشکيل مي شود گفته مي شود ، شرکا يا سهامداران هر شرکت مي توانند شخصيت هاي حقيقي و حقوقي باشند(شرکت يا شخص). هر شرکت داراي يک هدف مي باشد(موضوع فعاليت شرکت) که توسط شخصيت هاي حقيقي و حقوقي(شرکا يا سهام داران ) تعيين مي شود.اصولا اين هدف در چهارچوبي به نام اساسنامه که داراي مفاد مختلفي مي باشد تشکيل مي شود.

در قانون تجارت ? دسته شرکت تعريف شده است که هريک خاصيت ها ي خود را در قانون دارند و داراي اساسنامه هاي شبيه به هم که داراي طرح يک شکل مي باشد هستند.معمولا در اساسنامه شرکت از مواردي نظير نام شرکت ، موضوع شرکت(فعاليت) ، مدت زمان فعاليت شرکت ، مرکز اصلي شرکت(آدرس دفتر)و شعب شرکت ، ميزان سرمايه شرکت (سرانه همکاري) به تفکيک نقد و غير نقد تعداد سهام شرکت و نوع آنها (بي نام ،با نام ، ممتاز ، وثيقه و .)، نحوه انتقال سهام و .. که اين ها جزو مهمترين اقسام اساسنامه مي باشد و تعدادي ماده ديگر که ميتوانند سهام داران و شرکاء تعيين کنند و در اساسنامه الحاق نمايند.

ثبت شرکت ها در کرج:

نياز به مشورت و مشارکت با همنوعان به صورت ذاتي در انسان وجود دارد. نياز به مشاوره در زمينه شغلي از اين قاعده مستثنا نيست. با توجه به متغير بودن قوانين ثبت شرکت نياز به يک مشاور حقوقي در زمينه حقوقي ثبت شرکت وجود دارد. البته نياز افراد و اشخاص حقيقي و حقوقي به داشتن يک مشاور در همه زمينه هاي بعد از ثبت شرکت قابل انکار نيست. به متقاضيان توصيه مي شود براي کليه اموري که امکان و احتمال خطا يا اشتباه وجود دارد از مشاوران و وکلا استفاده نمايند

توضيحاتي در خصوص شرکتهاي تجاري مسئوليت محدود و سهامي خاص در کرج :

شرکتهاي سهامي خاص و مسئوليت محدود براساس قابليتهاي آنها بيشترين نوع شرکتهايي هستند که در ايران به ثبت مي رسند.. به همين دليل در ذيل شرح کاملي از اين نوع شرکتها و مراحل ثبت شرکت ارائه مي گردد.

البته پس از پرداختن به شرکتهاي مسئوليت محدود و شرکت هاي سهامي خاص , مطالبي موجز و مفيد در رابطه با انواع ديگر شرکتها نيز بيان مي شود.

تفاوت شرکت هاي سهامي خاص و مسئوليت محدود

توجه: بيشترين حجم شرکتها را اين دو تشکيل داده اند و بيشتر در قالب مسئوليت محدود فعاليت مي شود

•         حداقل تعداد شرکاء در سهامي خاص سه نفر و در مسئوليت محدود دو نفر است.

•         در سهامي خاص حداقل 35% سرمايه بايد نقدأ نزد بانک توديع شده و 65% باقيمانده در تعهد سهامداران مي‌ماند، اما در مسئوليت محدود کل سرمايه تحويل مدير عامل شرکت شده و مدير عامل با پذيرش مسئوليت اقرار به دريافت آن مي‌کند و گواهي بانکي ضرورت ندارد.

•         انتخاب بازرس در سهامي خاص اجباري و در مسئوليت محدود اختياري است.

•         مدت مديريت در سهامي خاص حداکثر دو سال است که قابل تمديد مي‌باشد، اما در مسئوليت محدود مي‌تواند مدت‌دار يا نامحدود باشد.

•         در سهامي خاص سرمايه به سهام تقسيم مي‌شود و مسئوليت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمي سهام آنهاست. در مسئوليت محدود به سهام تقسيم نمي‌شود و شرکاء به ميزان سهم الشرکه خود مسئول تعهدات مي‌باشند.

•         در سهامي خاص مديران حتمأ بايد سهامدار باشند يا تعدادي سهام وثيقه به صندوق شرکت بسپارند، اما در مسئوليت محدود مديران مي‌توانند از خارج از شرکت هم انتخاب شوند.

•         تقسيم سود در سهامي خاص بر اساس سهام است، اما در مسئوليت محدود مي‌توانند علاوه بر نسبت سهم الشرکه به ترتيب ديگري که در اساسنامه پيش بيني شده باشد تقسيم شود.

•         استفاده از روزنامه کثير الانتشار در سهامي خاص براي دعوت به مجامع سهامداران الزامي و در مسئوليت محدود اختياري مي‌باشد.

 

مدارک مورد نياز براي ثبت شرکت هاي سهامي خاص در کرج

دو برگ اظهارنامه‌ي تکميل شده‌ي شرکت سهامي خاص و امضا ذيل اظهارنامه توسط کليه‌ي سهام داران

دو جلد اساسنامه‌ي شرکت سهامي خاص و امضا ذيل تمام صفحات آن توسط کليه‌ي سهام‌داران

دو نسخه صورت جلسه‌ مجمع عمومي مؤسسين که به امضاي سهام‌داران و بازرسين رسيده باشد

دو نسخه صورت جلسه‌ هيأت مديره که به امضاي مديران منتخب مجمع، رسيده باشد

فتوکپي شناسنامه‌ي کليه‌ سهام‌داران و بازرسين ( برابر اصل در دادگستري‌)

ارائه‌ي گواهي پرداخت حداقل 35% سرمايه‌ي شرکت از بانکي که حساب شرکت در حالِ تأسيس در آنجا باز شده است تذکر: درصورتي که مقداري از سرمايه‌ي شرکت، آورده‌ي غيرنقدي باشد ( اموال منقول و غيرمنقول ) ارائه‌ي تقويم نامه‌ي کارشناس رسمي دادگستري، الزامي است و در صورتي که اموال غيرمنقول، جزء سرمايه‌ي شرکت قرار داده شود؛ ارائه‌ي اصل سند مالکيت، ضروري است

ارائه‌ي مجوز در صورت نياز، بنا به اعلام کارشناس اداره‌ثبت شرکت‌ها.

مدارک مورد نياز براي ثبت شرکت هاي با مسئوليت محدود در کرج

o             تصوير مدارک شناسايي اعضا

o             گواهي عدم سو پيشينه هيئت مديره

o             دو برگ اظهارنامه شرکت مسئوليت محدود

o             دوجلد اساسنامه شرکت مسئوليت محدود

o             دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومي موسس ها

o             دو نسخه صورتجلسه هيات مديره

 خدمات مرتبط ...

  ثبت شرکت     ثبت برند     ثبت تغییرات شرکت ها       ثبت طرح صنعتی      ثبت اختراع      خدمات تخصصی پایش

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.