ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در تبریز

متقاضیانی که می خواهند شرکتی را در تبریز به ثبت برسانند ،در مرحله اول باید نوع  و موضوع فعالیتشان مشخص شود و جهت ثبت شرکت ، مدارک شناسایی اعضاء را  جمع آوری نمایند و به همراه جواب نامه سوء پیشینه عدم کیفری تحویل دهند تا روند اداری آن توسط کارشناسان ثبت شرکتها انجام شود . در ثبت شرکت میزان سهام و سمت اعضا مشخص می شود و مسئولیت اعضا در سود و زیان شرکت با توجه به میزان سهام آن ها در شرکت مشخص می شود . به طور کلی شرکتها در قالب ثبت 7 نوع دارند که به شرح ذیل می باشند:

 1. .شرکت سهامی(عام-خاص)
 2. .شرکت مختلط سهامی.
 3. شرکت مختلط غیر سهامی.
 4. شرکت تضامنی.
 5. شرکت با مسئولیت محدود.
 6. .شرکت نسبی.
 7. شرکت تعاونی.

درکشور ایران حدودا" 80 % تا 85%  شرکتها در قالب نوع با مسئولیت محدود ثبت می شود که حداقل از 2 نفر تشکیل شده و سرمایه آنها تبدیل به سهم الشرکه خواهد شد.

مزایای ثبت شرکت در تبریز

1.فعالیت قانونی و رسمی

مهم ترین و با اهمیت ترین مزایای ثبت شرکت این می باشد که شما یک فعالیت رسمی ‌و قانونی خواهید داشت و اعتبار بیشتری هم کسب‌ می‌کنید. با ثبت شرکت،فعالیت‌های آن تحت نظر و کنترل قانون قرار ‌می‌گیرد و تردید افراد حقیقی و حقوقی برای شروع یک همکاری جدید از بین خواهد رفت.

2.جلب اطمینان شخص ثالث و مسئولیت مشترک تمام شرکا

اگر یک شخص به تنهایی فعالیت اقتصادی داشته باشد، مسئولیت مالی و حقوقی فعالیت هایش به عهده خودش خواهد بود. در حالی که در یک شرکت ثبت شده، اعضای هیات مدیره و شرکا نسبت به اعمال شرکت در برابر شخص ثالث مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.

به این شکل مسئولیت‌ها تقسیم شده و به عهده یک نفر نیست که این موضوع به نفع شرکا بوده و باعث اطمینان بیشتر افراد و شرکت‌های دیگر برای تعامل با شرکت مذکور است. 

3.تحت حمایت قانون

با ثبت یک شرکت تمام جزییات از جمله ‌میزان سرمایه،‌ میزان سهام و … به صورت مکتوب و قانونی در اساسنامه شرکت و مابقی اسناد قید ‌می‌شود. چنانچه مشکلی بین اعضا و اشخاص ثالث (مشتری‌ها) پیش بیاید، روند حل اختلاف بسیار ساده‌تر از زمانی است که شراکت شخصی باشد.

4.شرکت در مزایده و مناقصه

از جمله مزایای ثبت شرکت این است که شما‌ می‌توانید به شکل حضوری در مزایده و مناقصه‌ها شرکت کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. حضور در این مزایده و مناقصه‌ها باعث ‌می‌شود که با شرکت و سازمان‌های بزرگ آشنا شده و معاملات پر سودی انجام دهید.

5.اخذ نمایندگی رسمی

به طور معمول شرکت‌های بزرگ و معتبر برای جلوگیری از مشکلات قانونی ترجیح‌ می‌دهند که با شرکت‌های ثبت شده همکاری داشته باشند تا اشخاص حقیقی. ثبت شرکت بهترین راه برای داشتن نمایندگی این شرکت‌های بزرگ است. 

6.ثبت سابقه شرکت

پس از ثبت شرکت، این گذر زمان و فعالیت صادقانه است که اعتبار یک شرکت را افزایش‌ می‌دهد. این اعتبار باعث شناخته شدن یک شرکت شده و احتمال همکاری آن با ارگان‌های بزرگ را بالا ‌می‌برد.

7.اخذ مجوز، امتیاز و اعتبار

با ثبت شرکت می‌توان از مزایای بسیاری چون وام بانکی و مجوزهای مخصوص که دریافت ان ها از نهادهای دولتی برای انجام فعالیت‌های مختلف الزامی‌است، بهره مند شد.

8.اطلاع رسانی و جلب اعتماد                           

یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت این است که با ثبت هر گونه شرکت تمام اطلاعات آن از جمله نشانی، موضوع فعالیت، شعبه شرکت و… در روزنامه رسمی ‌کشور ثبت شده و باعث جلب اعتماد مشتری و افزایش اعتبار شرکت‌ می‌شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در تبریز

 1. کپی مدارک شناسایی اعضاء شرکت(کارت ملی و شناسنامه)
 2. گواهی عدم سوء پیشینه کیفری اعضاء هیئت مدیره شرکت.
 3. کپی مدرک تحصیلی(در صورت نیاز با توجه به موضوع شرکت)
 4. یک قطعه عکس از تمام اعضاء به منظور صدور معرفی نامه عدم سوء پیشینه کیفری.
 5. اصول و کپی مجوز یا موافقت اصولی (در صورت لزوم)

مراحل ثبت شرکت درتبریز

مرحله اول: يک شريک مناسب براي کارتان پيداکنيد

براي شرکت هاي سهامي خاص بايد حداقل 3 نفر سهامدار اعلام گردد و براي شرکت هاي با مسئوليت محدود حداقل دو نفر شريک بايد اعلام گردد.در شرکت هاي با مسئوليت محدود ،شرکت تا سقف سرمايه نسبت به تعهدات خود متعهد مي باشد و هم چنين هر شريکي که ميزان سهم الشرکه يالاتري داشته باشد حق راي بالاتري را در مجامع دارد.پس بار مسئوليت هاي اين شريک از ديگر شرکا بالاتر مي باشد.

مرحله دوم:ورود اطلاعات در سايت اداره ثبت

براي ورود اطلاعات اوليه شرکت و شرکا به سايت www.irsherkat.ir مراجعه کنيد و مرحله به مرحله اطلاعاتي که سايت از شما مي خواهد را وارد نماييد.

مرحله سوم:انتخاب نام مناسب براي شرکت

طبق قوانين تجارت بايد براي شرکت نامي انتخاب شود که مستند فارسي داشته بايد و از صفات استفاده نشود .به علت تعدد زياد شرکت هاي ثبت شده به متقاضيان پيشنهاد مي شود که از اسامي خاص استفاده نمايند و نام شرکت خود را حداقل سه سيلابه انتخاب نمايند.اگر درخواست داريد که در نام شرکت مهندسي و يا مهندسين قيد شود بايد دو يا يک نفر از شرکا مدرک کارشناسي داشته باشد که همراه مدارک به اداره ثبت ارسال شود.

مرحله چهارم :تنظيم موضوع شرکت

مدت زمان فعاليت و موضوع فعاليت بايد در اين قسمت وارد گردد.قبل از تنظيم موضوع با شرکا جلسه را برگذار کنيد تا اهداف شرکت مشخص باشد.لازم است يادآور شويم که يکسري از موضوعات براي به ثبت رسيدن احتياج به ارائه مجوز دارند.بايد در تنظيم موضوع شرکت بسيار دقيق بود و تمام فعاليت هاي شرکت در موضوع قيد شود واگر متقاضيان اطلاعات کاملي در اين زمينه ندارند ميتوانند با يک مشاوره حقوقي در زمينه ثبت مشورت داشته باشند تا آن ها موضوع شرکت را طراحي نمايند.

مرحله پنجم:اعلام آدرس شرکت

در اين قسمت بايد آدرس دقيق شرکت به همراه کد پستي اعلام گردد اگر که متقاضيان هنوز آدرسي را براي شرکت ندارند ميتوانند نشاني منزل خود را به عنوان آدرس شرکت اعلام نمايند و پس از ثبت شرکت و مشخص شدن آدرس تغيير آدرس را داشته باشند.

مرحله ششم :اعلام سرمايه شرکت

در قسمت سرمايه شخص حقوقي بايد سرمايه اي که متقاضيان ميخواهند براي شرکتشان داشته باشند را اعلام نمايند.لازم به ذکر است که در شرکت هاي سهامي خاص 35 در صد از سرمايه اعلامي پس ار تاييد نام شرکت بايد در حساب بانکي شرکت واريز شود ولي در شرکت هاي با مسئوليت محدود احتياجي به واريزي مبلغ سرمايه نميب اشد.البته سرمايه شرکت هاي سهامي به تعدادي سهم تقسيم مي شود که اين سهم ها ارزش ريالي مشخصي را بايد داشته باشند.

مرحله هفتم:معرفي شرکاي شرکت

دراين قسمت بايد اسامي تمام شرکا به همراه اطلاعات کامل شخصيشان وارد گردد.اطلاعاتي چون کد ملي ،شماره شناسنامه،تاريخ تولد و...اگر که تعداد سهامداران يا شرکا بيشتر از 150 نفر باشد بايد فرمي که در سايت بارگذاري شده است را اخذ و اسامي رادر آن فرم وارد نماييم.

مرحله هشتم:اعلام سهام هر شريک

اگر که شرکت با مسئوليت محدود باشد سرمايه درنظر گرفته شده نقدي ميباشد ولي سرمايه شرکت هاي سهامي سهام با نام و بي نام انتخاب مي گيرد.

مرحله نهم:سمت اعضا

در اين قسمت سمت هر شخص با ميزان تصدي گري او را در شرکت اعلام مي کنيد.

مرحله دهم:شعبه شرکت

اگر شرکت شعبه بخواهد داشته باشد با اطلاعات شعبه را در اين قسمت اعلام کند.

مرحله بعدی هم بارگذاري اوراق شرکت مي باشد که بسته به قالب ثبتي شرکت می باشد و بايد اوراق شرکت هم تنظيم گردد و در هر قسمت اوراق مربوطه بارگذاري گردد.

در مرحله آخر هم تاييد مدارک اعلامي را مي زنيد و پذيرش نهايي را اعلام مي داريد تا تاييد نام شرکت ظرف حداکثر 3 روز کاری اعلام گردد.

مدت زمان ثبت شرکت درتبریز

مدت زمانی که نیاز است فرآیند ثبت شرکت درتبریز به اتمام برسد و آگهی تاسیس آن صادر گردد تقریبا دو هفته کاری می باشد.

متقاضیان محترم در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با ثبت شرکت پایش تماس بگیرید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما بهره مند شوید.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.