ثبت شرکت در ارومیه

ثبت شرکت پایش در این مقاله تلاش برآن دارد تا درباره ی ثبت شرکت در ارومیه مطالبی رابه اشخاصی که در صدد ثبت شرکت در ارومیه می باشند ارائه نماید مقاله را بخوانید و در صورت روبرو شدن باهر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ثبت شرکت در ارومیه

 متقاضیانی که میخواهند ثبت شرکت در ارومیه داشته باشند و اطلاعات کاملی در این زمینه ندارند می توانند با کارشناسان موسسه حقوقی پایش در ارتباط باشند و از راهنمایی های رایگان آن ها بهرمند شوند. جهت ثبت شرکت در ارومیه متقاضیان ابتدا باید نوع شرکت ، موضوع یا هدف از ثبت شرکت و تعداد اعضای شرکت را مشخص کنند.تعداد اعضا درشرکت های با قالب های ثبتی مختلف متفاوت می باشد. د شرکت های با مسئولیت محدود حداقل با دو عضو شرکت به ثبت می رسد در صورتی که در شرکت های سهامی خاص حضور سه نفر عضو و دو نفر بازرس مجموعاً پنج نفر الزامی می باشد.حداقل سرمایه جهت ثبت شرکت در اورمیه صد هزار تومان می باشد.سرمایه شرکت در شرکت های بامسئولیت محدود تعهدی می باشد ولی در شرکت های سهام خاص 35 در صد از سرمایه اولیه شرکت واریزی  65 در صد مابقی تعهدی می باشد.

مزایای ثبت شرکت در ارومیه

 1. زمانی که شرکتی ثبت می شود همه ی قراردادهایی که میان شرکا بسته می شود رسمی می باشد و بعدا هیچ کدام یک از شرکا قادر نمی باشند همانند اسناد غیررسمی از وجود اساسنامه و شرکتنامه و تصمیم های دیگری که ثبت می شود اظهار بی اطلاعی کنند و یا به اشکالاتی که در خصوص اسناد غیررسمی امکان دارد وارد شود استناد کنند.
 2. شرکت قادر است منشا آثار و اعمال و مصدر معامله های مالی و اقتصادی گردد.
 3. زمانی که شرکتی منحل و یا ورشکسته شود با مقررات و قوانین خاصی به اوضاع مالی آن رسیدگی می گردد.از نظر اشخاصی که با شرکت معامله می کنند ثبت شرکت امری مهم و با اهمیت شمرده می شود که بدون مراجعه نمودن به آن قادر به انجام معامله نمی باشند.
 4. شخصی که قرارداد مهمی را با شرکتی می بندد،باید مطلع باشد که سرمایه و دارایی شرکت چقدر است و اختیار مدیران شرکت تا چه اندازه ای است و در نهایت قدرت و توانایی این شخصیت حقوقی چقدر است. در هر شرکتی مواد مهم و لازم آن در روزنامه های کثیرالانتشار چاپ و منتشر می گردد تا همه از آن باخبر باشند،مضاف برآن به گونه ای که در بیشتر مناطق رایج است هر شخص خارجی حتی در صورتی که در ظاهر ذینفع نباشد هم قادر است به پرونده ای که جهت ثبت شرکت تشکیل شده است مراجعه کند و از محتویات آن اطلاعات کسب کند.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در ارومیه

برای ثبت شرکت در ارومیه مدارک ذیل را تهیه و اسکن نمایید و ب مرجع ثبتی خود ارائه نمایید:

 1. آدرس دفتر مرکزی شرکت به همراه کد پستی ارائه گردد
 2. مدارک شناسایی شرکا و اعضای هیئت مدیره ارائه گردد.
 3. میزان سهام و سهم الشرکه هر شریک ارائه گردد.
 4. سمت های اعضای هیئت مدیره ارائه گردد.
 5. اسامی پیشنهادی برای شرکت ارائه گردد.

حق امضا مجاز شرکت

پس از ارائه این اطلاعات به کارشناسان برای ثبت شرکت در ارومیه باید برای تایید نام شرکت اقدام کرد که حدودا 3 روز زمان میبرد و پس از تایید نام شرکت باید مدارک را به اداره ثبت شرکت ها ارسال کرد که این مدارک بسته به قالب ثبتی ثبت شرکت در ارومیه متفاوت می باشد.

پس از ارائه اطلاعات به موسسه حقوقی پایش تمام روند ثبتی به عهده موسسه میباشد تا زمان صادر شدن شماره ثبت شرکت و ارائه اوراق ثبتی شرکت.

پس از ثبت شرکت در ارومیه باید برای انتشار روزنامه رسمی شرکت اقدام کرد که این مرحله به صورت اینترنتی انجام میگرد و اصل روزنامه رسمی به آدرس پست می شود.

زمان ثبت شرکت در ارومیه

زمان ثبت شرکت در ارومیه با توجه به حجم کارشناسان اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری  در ارومیه متفاوت می باشد میانگین زمان ثبت شرکت در اورومیه دو الی سه هفته کاری می باشد.

مراحل ثبت شرکت در ارومیه

مرحله اول: يک شريک مناسب براي کارتان پيداکنيد

براي شرکت هاي سهامي خاص بايد حداقل 3 نفر سهامدار اعلام گردد و براي شرکت هاي با مسئوليت محدود حداقل دو نفر شريک بايد اعلام گردد.در شرکت هاي با مسئوليت محدود ،شرکت تا سقف سرمايه نسبت به تعهدات خود متعهد مي باشد و هم چنين هر شريکي که ميزان سهم الشرکه يالاتري داشته باشد حق راي بالاتري را در مجامع دارد.پس بار مسئوليت هاي اين شريک از ديگر شرکا بالاتر مي باشد.

مرحله دوم:ورود اطلاعات در سايت اداره ثبت

براي ورود اطلاعات اوليه شرکت و شرکا به سايت www.irsherkat.ir مراجعه کنيد و مرحله به مرحله اطلاعاتي که سايت از شما مي خواهد را وارد نماييد.

مرحله سوم:انتخاب نام مناسب براي شرکت

طبق قوانين تجارت بايد براي شرکت نامي انتخاب شود که مستند فارسي داشته بايد و از صفات استفاده نشود .به علت تعدد زياد شرکت هاي ثبت شده به متقاضيان پيشنهاد مي شود که از اسامي خاص استفاده نمايند و نام شرکت خود را حداقل سه سيلابه انتخاب نمايند.اگر درخواست داريد که در نام شرکت مهندسي و يا مهندسين قيد شود بايد دو يا يک نفر از شرکا مدرک کارشناسي داشته باشد که همراه مدارک به اداره ثبت ارسال شود.

مرحله چهارم :تنظيم موضوع شرکت

مدت زمان فعاليت و موضوع فعاليت بايد در اين قسمت وارد گردد.قبل از تنظيم موضوع با شرکا جلسه را برگذار کنيد تا اهداف شرکت مشخص باشد.لازم است يادآور شويم که يکسري از موضوعات براي به ثبت رسيدن احتياج به ارائه مجوز دارند.بايد در تنظيم موضوع شرکت بسيار دقيق بود و تمام فعاليت هاي شرکت در موضوع قيد شود واگر متقاضيان اطلاعات کاملي در اين زمينه ندارند ميتوانند با يک مشاوره حقوقي در زمينه ثبت مشورت داشته باشند تا آن ها موضوع شرکت را طراحي نمايند.

مرحله پنجم:اعلام آدرس شرکت

در اين قسمت بايد آدرس دقيق شرکت به همراه کد پستي اعلام گردد اگر که متقاضيان هنوز آدرسي را براي شرکت ندارند ميتوانند نشاني منزل خود را به عنوان آدرس شرکت اعلام نمايند و پس از ثبت شرکت و مشخص شدن آدرس تغيير آدرس را داشته باشند.

مرحله ششم :اعلام سرمايه شرکت

در قسمت سرمايه شخص حقوقي بايد سرمايه اي که متقاضيان ميخواهند براي شرکتشان داشته باشند را اعلام نمايند.لازم به ذکر است که در شرکت هاي سهامي خاص 35 در صد از سرمايه اعلامي پس ار تاييد نام شرکت بايد در حساب بانکي شرکت واريز شود ولي در شرکت هاي با مسئوليت محدود احتياجي به واريزي مبلغ سرمايه نميب اشد.البته سرمايه شرکت هاي سهامي به تعدادي سهم تقسيم مي شود که اين سهم ها ارزش ريالي مشخصي را بايد داشته باشند.

مرحله هفتم:معرفي شرکاي شرکت

دراين قسمت بايد اسامي تمام شرکا به همراه اطلاعات کامل شخصيشان وارد گردد.اطلاعاتي چون کد ملي ،شماره شناسنامه،تاريخ تولد و...اگر که تعداد سهامداران يا شرکا بيشتر از 150 نفر باشد بايد فرمي که در سايت بارگذاري شده است را اخذ و اسامي رادر آن فرم وارد نماييم.

مرحله هشتم:اعلام سهام هر شريک

اگر که شرکت با مسئوليت محدود باشد سرمايه درنظر گرفته شده نقدي ميباشد ولي سرمايه شرکت هاي سهامي سهام با نام و بي نام انتخاب مي گيرد.

مرحله نهم:سمت اعضا

در اين قسمت سمت هر شخص با ميزان تصدي گري او را در شرکت اعلام مي کنيد.

مرحله دهم:شعبه شرکت

اگر شرکت شعبه بخواهد داشته باشد با اطلاعات شعبه را در اين قسمت اعلام کند.

مرحله بعدی هم بارگذاري اوراق شرکت مي باشد که بسته به قالب ثبتي شرکت می باشد و بايد اوراق شرکت هم تنظيم گردد و در هر قسمت اوراق مربوطه بارگذاري گردد.

در مرحله آخر هم تاييد مدارک اعلامي را مي زنيد و پذيرش نهايي را اعلام مي داريد تا تاييد نام شرکت ظرف حداکثر 3 روز کاری اعلام گردد.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.