ثبت برند و علامت تجاری در کردستان

ثبت برند و علامت تجاری در کردستان

برند يا علامت تجاري باعث تمایزمحصول و خدمات ارائه شده توسط شما  با  محصول و خدمات ارائه شده توسط ساير رقبا می شود.

 ـ نام تجاري و برند يعني اسم يا عنواني كه معرف و مشخص‌كننده شخص حقيقي ياحقوقي باشد

شرايط ثبت برند درکردستان

هر شرکت ميتواند علائم تجاري مختلفي داشته باشد. برند بسته به نوع حوزه فعاليت هر شرکتي در طبقات خاصي قابل ثبت است . به طور مثال برند نعمت در طبقه ي بستنی و فالوده و آبمیوه ثبت شده است اما قابليت ثبت در طبقه ي مواد غذايي را دارد.

طبق قانون ثبت علائم تجاري پس از ثبت برند شرکت شما نسبت به برند خود حق انحصاري پيدا ميکند و به موجب آن شما ميتوانيد از شخصي که از علامت شما سو استفاده کرده است شکايت کنيد و پيگيري فانوني به عمل آوريد. براي مثال شخصي که نام تجاري آن مشابه يا عين نام تجاري شما باشد متخلف محسوب مي شود و شما مي توانيد جهت جلوگيري از آن برآييد.

هدف از ثبت علامت تجاری در کردستان چيست؟

علامت تجاري از طريق حصول اطمينان از حقوق انحصاري براي شناختن کالاها و خدمات يا اجازه دادن به ديگران مبني بر استفاده از آن در صورت پرداخت مبلغ، صاحب اثر را محافظت مي‌کند. مدت زمان اين حفاظت متفاوت است ولي آرم تجاري قابليت تمديد شدن نامحدود توسط پرداخت مبلغ مربوطه را دارد. محافظت آرم تجاري توسط مراجع قانوني که در اکثر نظام‌ها اجازه متوقف کردن تخلف در اين زمينه را دارند، تأييد مي‌شود. از ديدگاه وسيع‌تر، علائم تجاري با رسميت بخشيدن و دادن سود اقتصادي به صاحبان آنها، در سطح جهاني سرمايه‌گذاري مي‌کنند و اين ابتکار را ترويج مي‌دهند. حفاظت علائم تجاري همچنين مانع تلاش‌هاي رقباي غيرمنصف، مثل متقلبان،‌ براي استفاده از علائم مشخص به منظور فروش محصولات و ارائه خدمات نامرغوب يا متفاوت مي‌شوند. اين نظام، آگاهي و امکان سرمايه‌گذاري جهت توليد و فروش کالاها و خدمات را در منصفانه‌ترين شرايط ممکن به مردم مي‌دهد و از اين راه تجارت بين‌المللي را تسهيل مي‌کند.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.