ثبت برند و علامت تجاری در بجنورد

ثبت برند و علامت تجاری در بجنورد 

امروزه در دنياي تجارت الکترونیک ،برندها و لوگو های کالاها یکی از با ارزش ترين سرمايه هاي معنوي تولیدکنندگان به شمار مي روند ولي کمتر بعنوان سرمايه هاي نامحسوس به شمار می آیند.

برند چیست؟

به هر علامتی اعم از اسم،رنگ،شکل،رقم،نقش و....که سبب متفاوت شدن کالاها و خدمات تولید کننده ای با تولید کننده دیگر می شود برند یا علامت تجاری گفته می شود.

مزایای ثبت برند و علامت تجاری در بجنورد

ثبت برند و علامت تجاری در بجنورد تضمين مي‌کند که مشتريان مي‌توانند محصولات را از يکديگر تشخيص دهند. شرکت‌ها را قادر مي‌سازد  محصولات‌ و کالاهایشان را از يکديگر متمايز کنند. که این امر یکی از ابزارهای  بازاريابي و ایجاد تفاوت در بین حسن شهرت شرکت‌ها است.در صورت تمایل مالک  اجازه استفاده ازعلامت تجاری و برند به اشخاص ثالث داده مي‌شود . و برند و علامت تجاری ممکن است جزء یکی از دارائي ازرشمند کسب و کار باشند شرکت‌ها را تشويق مي‌کنند در حفظ يا بهبود کيفيت محصولات سرمايه‌گذاري کنند. ممکن است براي دريافت وام مفيد باشند.

امروزه برند بعنوان یک ابزار کارامد بین اشخاص محسوب نمی شود. بلکه يک الزام استراتژيک به حساب می آید  که در جهت خلق ارزش بيشتر براي مشتريان و همچنين ايجاد مزيت رقابتي پايدار کمک مي سازد.و مي توان گفت بدون ثبت شرکت ازنظر هويتي دچار مشکل اساسي خواهند شد.

مدارک لازم جهت ثبت برند و علامت تجاری در بجنورد

الف- اشخاص حقیقی

 1. ارائه رونوشت شناسنامه.
 2. ارائه رونوشت کارت ملی.
 3. ارائه رونوشت کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد.
 4. ارائه رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است.

ب- اشخاص حقوقی

 1. ارائه رونوشت شناسنامه.
 2. ارائه رونوشت کارت ملی.
 3. ارائه رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت.
 4. ارائه رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است.
 5. ارائه کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد.

مراحل ثبت برند  و علامت تجاری در بجنورد

متقاضیان جهت ثبت اظهارنامه ی برند می بایست  با ورود به سامانه ی http://iripo.ssaa.ir اقدام به ثبت برند نمایند.این سامانه جهت ثبت علائم تجاری در نظر گرفته شده است و شما می توانید بدون مراجعه ی حضوری به اداره ی ثبت علائم تجاری ،علامت خود را ثبت نمایید.

پاسخ اداره صرفاَ از طریق بخش پیگیری اظهارنامه و خلاصه پرونده قابل مشاهده است و تمامی مکاتبات در خصوص اظهارنامه از طریق همین سامانه ، بخش ثبت انواع درخواست(رفع نقص،پرداخت حق الثبت،تمدید،انتقال و ...)امکان پذیر است.

لذا چنانچه گقتیم ،برای ثبت برند پس از ورود به سامانه گفته شده می بایست با کلیک روی لینک ثبت نام  کلیه ی مراحل را گام به گام طی کنید. لازم است قبل از شروع مراحل ،مدارک  مورد نیاز را آماده نمایید و آن ها را اسکن کنید.

پس از پایان مراحل ،کد رهگیری را دریافت خواهید کرد و در صورت  تایید مدارک توسط کارشناس مربوطه ،دو نسخه قرارداد به آدرس شما ارسال خواهد شد.شما باید پس از امضا ی هر دو نسخه  یکی از نسخ را به همراه مدارک برابر اصل شده و فیش واریزی به آدرس مرکز ارسال کرده و پس از دریافت مدارک مراحل ثبت شروع خواهد شد.

چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبتی با هر سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید با ثبت شرکت پایش تماس بگیرید.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.